6 míst Evropy pro dovolenou snů 

26.07.2019

Léto je ve své půlce, ale vy máte dovolenou ještě pořád před sebou? Přemýšlíte, kam vyrazit? Podívejte se na naše dovolenkové tipy na místa, která vás uchvátí.

Cinque Terre, Itálie

Vydejte se na severozápadní pobřeží Itálie a objevte pět barevných městeček tyčících se na útesech a nabízejících nádherné výhledy, procházky v úzkých uličkách a pořádnou dávku romantiky. Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso patří k perlám Itálie, které stojí za to navštívit. Dostanete se k nim autem, vlakem nebo lodí. 

Zakynthos, Řecko

Milujete tyrkysovou? Pak doporučujeme řecký ostrov Zakynthos, který je obklopen mořem ve všech odstínech tyrkysové. Ostrov nabízí nádherné výhledy ze skalnatých útesů, písčité pláže, jeskyně, výbornou řeckou kuchyni a malebná městečka. Za návštěvu stojí hlavní město s přístavem. 

Monaco

Navštivte stát ve státě na Azurovém pobřeží jižní Francie.  Nedaleko italských hranic se na skále rozprostírá Monacké knížectví s bohatou historií a atmosférou luxusu, která vás uchvátí. Objevte dechberoucí výhledy i krásné pláže, ve čtvrti Monte Carlo můžete zkusit štěstí v kasinu.

Ostrov Brač, Chorvatsko

Nesmíme zapomenout na Chorvatsko, které je oblíbené nejen pro svou dostupnost, ale také díky krásným plážím a průzračnému moři. K nejznámějším místům patří určitě Bol na jižním pobřeží ostrova Brače, který se proslavil díky pláži trojúhelníkového tvaru zvané Zlatý mys. 

Lago di Garda, Itálie

Moře vás neláká? Parádní koupání s impozantní kulisou alpských vrcholů si užijete u jezera Lago di Garda na severu Itálie kousek od Verony. Délka břehu je 158 km. Kde začít? Třeba v oblíbeném městečku Sirmione, které leží na poloostrově. 

Madeira

Portugalský ostrov ležící v Atlantském oceánu návštěvníky láká přírodními krásami. Ne nadarmo se jí říká "květinový ostrov". Užijete si koupání ve skalách, výlety v horách i typické víno podobné portskému. 

Potřebujete pro vaši dokonalou dovolenou nový outfit? Mrkněte do našich novinek. Stále doplňujeme neodolatelné letní kousky, ve kterých zazáříte.