5 měst, která jsou na podzim ještě krásnější

22.09.2019

Krásné podzimní měsíce jsou pro cestování ideální a některá místa si v tomto období užijete o to více. Mrkněte na naše tipy a nechte se inspirovat.

New York, USA

Náš první tip vás zavede až za oceán. Proč se vydat do New Yorku na podzim? Koncem září a v říjnu je stále ještě teplé a slunečné počasí, můžete se procházet ulicemi nebo si dát piknik v Central Parku. Dny jsou už ale kratší, slunce zapadá dřív a díky tomu si o to déle užijete zářící město plné neonů. Doporučujeme dechberoucí vyhlídku z Empire State Building při západu slunce. 

Trogir, Chorvatsko

Jedno z nejnavštěvovanějších míst Chorvatska je zapsáno díky starobylému jádru do seznamu UNESCO. V podzimních měsících jsou teploty pořád příjemné a počasí stálé, můžete se tak toulat kamennými uličkami, užívat si pohled na tyrkysové moře nebo se vydat na výlet do blízkého Splitu nebo na ostrov Čiovo.

Řím, Itálie

Pokud se chcete vyhnout vysokým teplotám a davům turistů, podzim je pro návštěvu starověkého Říma ideální. Beze spěchu si vychutnáte všechna známá místa od Kolosea až po fontánu Di Trevi. Nezapomeňte na pizzu, těstoviny a zmrzlinu, bez které by to nebyly ty pravé italské prázdniny. 

Budapešť, Maďarsko

Podzimní maďarská metropole má své nezaměnitelné kouzlo. Příjemné teploty, listí hrající barvami a večerní výhledy na řeku z obou břehů Dunaje stojí za to. Vyšlápněte si do kopce na rybářskou baštu, ze které je krásný pohled na město a určitě navštivte Széchenyiho termální lázně.

Co na sebe?

Počítejte s chladnějšími večery, ale i tak je stále čas na parádní módní kousky. Najdete u nás podzimní novinky, ve kterých zazáříte.

Valletta, Malta

Pokud máte chuť prodloužit si léto, vydejte se třeba na některý z ostrovů Středozemního moře. Hlavní město Valletta je jedním z mnoha prázdninových letovisk, které jsou úžasné i na podzim.