5 rad, jak se obléknout na svatbu

30.04.2019

Máme pro vás opět tipy na šaty, ve kterých zazáříte. Ale pozor! Tentokrát až po nevěstě! Chystáte-li se na svatbu jako host, držte se hlavního pravidla pro oblékání - středem pozornosti má být nevěsta.

1. Zapomeňte na bílou, vsaďte na pastelové barvy

Bílá vám určitě moc sluší, ale tato barva ve svatební den patří jen nevěstě. Pro letní svatby jsou ideální barvičky ve světlých pastelových tónech, jako jsou všechny odstíny růžové, lososové, meruňkové, béžové nebo champagne. Parádu uděláte i ve světle modré nebo veselé žluté.

2. Buďte sexy, ale s mírou

Výstřih, krátké sukně nebo odhalená ramena? Dejte pozor, abyste svým outfitem nepřitáhla víc pozornosti, než nevěsta krásnými svatebními šaty. Pokud bude obřad probíhat v kostele, vyzývavé šaty jsou přímo nevhodné. 

3. Vyberte šaty, ve kterých vydržíte celý den

Pamatujte, že svatba je často akcí na celý den od dopoledne až do pozdních nočních hodin. Vybírejte takové šaty, ve kterých se budete celou dobu cítit příjemně a budou vhodné pro obřad i tanec s ženichem.

4. Zjistěte si dress code

Poptejte se předem, o jaký typ svatby půjde. Klasiku s obřadem na radnici a hostinou v restauraci, nebo neformální záležitost pod širým nebem s hippie tématikou? Nebo vás čeká okázalá akce s předepsaným dress codem black tie? Pak bude rozhodování jednodušší. Budete vědět, jestli zvolit šaty krátké, dlouhé, rozevláté s květinovými vzory nebo večerní

5. Na doplňcích záleží

K šatům vyberte vhodné botky. Nejste zvyklá na vysoké podpatky? Pak raději sáhněte po elegantních balerínkách nebo botách na nízkém klínku. A co kabelka? Kabelku, kterou nosíte do práce, nechte doma. Budete potřebovat psaníčko nebo malou kabelku přes rameno. Pak už jen vhodné šperky a můžete vyrazit.