Co o nás říká oblíbená barva?

31.01.2019

Máte svou oblíbenou barvu? Barvy jsou důležitou součástí našeho života, ovlivňují naše emoce, preference a rozhodování. Působí na nás každý den v práci, ve škole i doma. Pokud máme možnost, barvy si pečlivě vybíráme. Co o nás prozradí barvy, ve kterých vyrážíme do ulic? 

Černá

Tato barva barev v sobě skrývá mnoho poloh. Pro někoho je vrcholem elegance, pro jiného je znakem protestu a vyhraněnosti vůči zavedeným zvyklostem. Někdy má černá za úkol schovat, nebo naopak zdůraznit. Původně byla černá symbolem smutku, dnes je nejoblíbenější barvou. Na černou nedá dopustit návrhářka Beata Rajská, černou nosí kouzelníci a mágové nebo příznivci subkultury Gothic.

Bílá

Jako čerstvě padlý sníh, stejně křehká a zranitelná. Symbol čistoty, otevřenosti a nevinnosti. K bílé se často přiklánějí lidé, kteří cítí nejistotu, potřebují změnu a osvobození. Do bílé se oblékají nevěsty i čerstvě narozená miminka. Bílá je totiž barvou nového začátku a absolutní svobody. Skrývá v sobě poselství, že na začátku je vše možné.

Žlutá

Barva slunce, energie, nových výzev a očekávání. Milovníci žluté jsou stále plní energie, spontánní a nespoutaní. Někdy však sklouznou k přelétavosti a nespolehlivosti.

Červená

Červená je barva vítězů. Nosíte-li rádi červenou, pak budete pravděpodobně silná osobnost s vysokými ambicemi a touhou prosadit se. V červené jste přirozeně ve středu pozornosti a vůbec vám to nevadí, naopak. Máte rádi život, akci, vášeň. Na druhou stranu můžete být egoističtí a za svými cíli si jít až příliš rázně.

Modrá

Vnitřní klid, vyrovnanost, moudrost a empatie - to jsou charakteristiky osobností, které dávají přednost modré. Světle modrá je symbolem mládí, tmavě modrá vyvolává dojem vážnosti, bohatství a důvěryhodnosti.

Zelená

Barva života, vytrvalosti, akce a odhodlání. Příznivci zelené jsou otevření, respektují přirozený vývoj věcí a ctí zákony přírody. Zelená je barvou naděje.

Hnědá

Zemitá barva jistoty, stability, pohody a klidu. Příznivci hnědé mají rádi své jisté, jsou to realisté vyznávající tradice, nevyhledávají změny a nesnáší konflikty. Najdete mezi nimi parťáky, které jen tak něco nerozhází.

Fialová

Tato barva je typická pro magii, spiritualitu a tajemné síly. Lidé, kteří nosí fialovou, bývají velmi citliví, věří v nadpřirozené schopnosti a jsou silně emocionálně založení. Někdy bývá fialová barva spojována s falešností, což možná souvisí s občasnou citovou nevyzrálostí a názorovou proměnlivostí.

Šedá

Jako šedá myška? Šedá je módní barva, která oblibu získala díky své neutralitě. Balancuje mezi noblesou a průměrností. Je dokonalý barevný základ, umožňující vyniknout ostatním barvám z pestré palety odstínů. A takoví jsou i lidé, kteří mají rádi šedou. Nepotřebují vynikat, cítí se dobře ve svém světě, který obklopují ostatní barvy. 

Tak která je ta vaše nej? Outfity ve všech barvách najdete u nás ve sqvele.com.

Co na sebe na valentýnské rande? Na oblečení záleží, protože náš outfit mluví za nás. Tím, jaké módní kousky zvolíme, dáváme jasně najevo, co máme v srdci i na jazyku. Inspirujte se našimi tipy pro krásného Valentýna.

Chystáte se na ples, chcete zazářit a užít si nezapomenutelný večer? Na šatech záleží! Vyberte si takové, ve kterých se budete cítit jako královna. Dlouhé, krátké, široké nebo úzké, máme pro vás všechny.

Říká se: Vánoce samy nepřijdou, musíme si je vytvořit. Pojďme si zařídit ty nejkrásnější slavnostní chvíle a přivolat perfektní vánoční atmosféru plnou nezapomenutelných okamžiků.