OCTO CODES: 8 stylových typů

27.02.2019

Už jste slyšeli o OCTO CODES? 8 stylových typů, které popsala módní návrhářka Tána Havlíčková, jsou oblíbeným tématem žen a dívek, a nejen těch, které žijí módou. Typologie OCTO CODES dává jasnou formu tomu, co víme už dávno - že jsme každá jiná, s jiným vkusem a jiným pohledem na módu.

Kdo je Táňa Havlíčková

Módní návrhářka, která se celý svůj život věnuje módě. V roce 1988 začínala jako šéfdesignérka v oděvním družstvu Felis. Od té doby má na kontě mnoho přehlídek, úspěchů a ocenění ze světa módy. Od navrhování oděvů se dostala ke stylovému poradenství. Všimla si podobností u některých žen a mužů, své poznatky si zapisovala a analyzovala, až vznikla ucelená metoda, která funguje. Táňa svou metodu Stylový klíč poprvé představila v roce 2013. Vydává knížky a ebooky, pořádá semináře.

8 stylových typů

Metoda OCTO CODES dělí ženy na osm stylových typů. Nejde v nich ale pouze o to, co nosí na sobě, ale také o to, jak se jejich styl propojuje s jejich povahou, chováním a celou duší. Stylové typy jsou vlastně osobnostní charakteristiky, které jsou postaveny na módě, ale nejsou pouze a jen o ní.

Už názvy jednotlivých typů napovídají, co se za nimi skrývá:

  • Princezna
  • Dáma
  • Diva
  • Čarodějka
  • Kamarádka
  • Pozorovatelka
  • Rebelka
  • Hvězda

Udělejte si test a objevte svůj stylový profil

Na webu Táni Havlíčkové najdete stylový test, který vám prozradí váš stylový typ. Jste Princezna nebo spíš Rebelka? Odpovězte na otázky jako například Nosíte raději sukně nebo kalhoty? Jaké boty si kupujete? Otázek je celkem 7, test vám zabere asi 10 minut.

Proč poznat svůj stylový typ

Váš styl se může vyvíjet a tříbit, ale jeho základ zůstává celý život více méně stejný. Tak jako je cholerik celý život cholerikem a flegmatik flegmatikem, tak i svůj módní styl od základu nezměníte. Proto je dobré svůj styl pochopit, přijmout a využít ho na maximum.

Díky stylovým profilům konečně pochopíte, proč vaše kamarádka nevyjde z domu bez hromady šperků, proč nesnáší sukně a proč některé ženy na první pohled módu vůbec neřeší. Je to prostě jejich styl.

Také si uvědomíte, zda vaše módní preference vycházejí opravdu z vás, nebo jen přejímáte názory okolí, rodiny nebo přátel. Na ženy, na módu a na to, co vám sluší. Když pochopíte váš osobní styl, budete sama sebou a budete se tak cítit skvěle.